Bir Kitaptan Bir Başka Kitaba

Bugün de yeni bir kitaba başladım. Son günlerde biraz daha artarak bir kitaptan bir başka kitaba süreklenir bir haldeyim. Yanlış bir durum gibi algılanabilir ama sanki o kitaptan alacaklarım o kadarmış gibi geliyor. Bazen yeniden o kitaplara döndüğüm oluyor ama çok seyret…

Aslında bu durumdan mutsuz da değilim. Evde satın alınmış okunacak çok kitap var. Ömür kısa olsa da kitaplara para vermeye devam ediyorum. Bilmiyorum çocuklarım benim aldığım kitaplara nasıl davranacaklar.

Storytel‘e aboneliğim olmasına rağmen e-kitaplara da para veriyorum. Önceki cevirisi olmasına rağmen en son Kobo’dan Dune’u satın aldım. Aslında bir ara Twitter’da yazdığım gibi e-kitapların sahipliği meselesi beni düşündürüyor. Mesela Timaş’ın bir e-kitap uygulaması vardı. Timaş duruyor ama uygulaması gitti. Satın aldığım e-kitaplar nerede?

Şöyle bir şey kullanıma açılsa güzel olurdu: Satın aldığım kitapları, filmleri ve müzikleri blokzincir yapısında bir cüzdan gibi bir yapıya taşıyayım ve sahip olunan dijital varlıklarım bin yıllarca cüzdan sahibi kullanabilsin.

Güzel olurdu ve belki de daha çok e-kitap satın alırdım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: