Nasıl Verimsiz Bir Gün!

Sabah yapacağım işlerle ilgili pek bir şey yazmadan güne başladım. Hali ile istediğim gibi bir gün geçti diyemem. Elbette birkaç toplantı, birkaç iş ile ilgili karar verdim ama gün sonunda hissettiğim duygu bu olmamalı idi.

Bu his bugüne özgü bir durum değil! 2022 sonundaki birkaç ay böyle geçmişti.

Kendi çözümüm oldukça basit aslında. Güne yapılacaklar listesi ile başlayınca gün sonunda oldukça iyi hissettiriyordu. Eğer işlerle ilgili öncelik sırası da yapmışsam gün sonunda süper hissediyorum. Bugün böyle bir gün olmadı!

Kitap konusunda ise gece Ernest Hemingway’den İhtiyar Adam ve Deniz’i okuyarak uyumuştum. Son zamanlarda iş ile ilgili kitaplara fazla ağırlık verdiğimi düşündüğümden, yeni yılda bunu değiştirmek için hikaye kitaplarını yeniden okumam iyi olur diyordum. Elime de bu kitap geldi. Ayrıca Görünmeyeni Satmak da gün boyunca çantamda idi. Yeniden okumak istiyorum. Bir zamanlar bu kitaptan oldukça ahkam kesmişliğim vardı.

Bugün eski bir ucuz Casio Edifice saatimin pilini değiştirdim. Bunun için AVM’deki saatçiyi ofise yakınlığından tercih etttim ama gereksiz bir fiyat ödemiş oldum. Bu hissi bir başka yazıda çok detaylı olarak anlatmam lazım. Yapılan işlemin değeri o olmadığını düşündüğümden kazıklanmış olma hissi ile oradan ayrılmak. Evde bekleyen bir saatin pilini neden değiştirdiğimin sebebi ise son günlerde saat web sitelerinde oldukça fazla vakit geçiriyor olmam.

Arabayı da yıkattım bu arada. Orada da bugün saat pili değiştirmişliğime yakın bir his ile arabayı aldım 🙂

Böyle bir gündü. Şiir okumadan bitiyor. Böyle şeyler yazacağım burada. Okunur mu bilmiyorum ama yazmak iyi geliyor. Kendimi zorlamış oluyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: